Czym są konsultacje na nowe otwarcie?

Konsultacje na nowe otwarcie to wsparcie prawne w zakładaniu swojego studia tatuażu, piercingu czy salonu kosmetycznego.

Już postanowione, chce mieć swoje studio tatuażu, piercingu lub salon kosmetyczny. Czujesz się gotowy/gotowa. Tylko od czego zacząć? W pierwszej kolejności polecam przeczytanie tego artykułu: Jak założyć studio tatuażu?

Na samym początku w Twojej głowie jest wiele pytań, od takich jak znaleźć odpowiedni lokal, na jakie elementy umowy najmu zwrócić uwagę, jak i czy dostosowywać lokal do wymogów Sanepidu?

Jaką formę opodatkowania wybrać? Czy muszę zgłaszać się do VAT? Jak mam dokonać wpisu w BDO? Ile to wszystko będzie kosztować i jak to sfinansować? Czy mam szansę na dotacje? Jakie dokumenty i procedury powinny zostać wdrożone w studiu?

Jeśli czujesz się zagubiony / zagubiona w wielości aspektów prawnych mam dla Ciebie rozwiązanie. Dedykowane Konsultacje na nowe otwarcie to usługa podczas której możesz skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika i jego wiedzy aby rozwiać swoje wątpliwości prawne związane z otwarciem studia tatuażu/ piercingu/ kosmetycznego.

Ta usługa jest dla Ciebie, jeśli:

Potrzebujesz pomocy specjalisty, który zna i rozumie Twoją branżę przez co może szybko i skutecznie Ci pomóc

Cenisz swój czas i pieniądze, które zarabiasz w swojej najwyższej stawce godzinowej (czyli wykonując swoją profesje)

Jesteś świadomy/świadoma swoich talentów. Tematy ważne, na których się nie znasz i których nie chcesz kompleksowo zgłębiać, zlecasz specjalistom żeby móc szybko wdrożyć rozwiązanie

Chcesz działać bezpiecznie i legalnie

Nie znalazłeś/znalazłaś rozwiązania swojego problemu w Internecie albo rezultaty wykluczają się, a taki stan rzeczy nie jest dla Ciebie satysfakcjonujący

Ta usługa nie jest dla Ciebie, jeśli:

Otwierasz studio nie będąc do tego przygotowanym finansowo, czyli bez poduszki bezpieczeństwa i planu finansowania przedsięwzięcia

Swoje problemy lubisz rozwiązywać samodzielnie, nawet jeśli musisz na to poświecić wiele godzin a efekt poświęconej pracy nie jest pewien

Jeszcze nie doceniasz wartości profesjonalnej wiedzy, wystarczą Ci odpowiedzi przypadkowych osób uzyskane pod postem na Facebooku albo forum, którym „coś” się wydaje chociaż nie mają odpowiedniego wykształcenia ani kompetencji by być autorytetem w danej dziedzinie

Lubisz niepewność albo świadomie godzisz się z ryzykiem, ponieważ uważasz, że jest mało prawdopodobne i „jakoś to będzie”

Jak wygląda współpraca?

Wybierasz, którym pakietem jesteś zainteresowany/zainteresowana.

Opisujesz swoje wątpliwości prawne związane z założeniem studia i wysyłasz e-mail na adres: kontakt@prawotuszu.pl wraz z informacją o wybranym pakiecie.

Ustalamy dogodny termin przeprowadzenia Konsultacji na nowe otwarcie.

Potwierdzeniem rezerwacji terminu konsultacji jest opłacenie prze Klienta wystawionej wcześniej FV.

Przed konsultacjami przygotowuję się do odpowiedzi na zadane wcześniej pytania, a po odpowiedzeniu na nie przeprowadzam Cię przez mój autorski program elementów, na które warto zwrócić uwagę przed otwarciem studia (wszystkie konsultacje prawne są przeprowadzane osobiście przez r. pr. Anię Skuzę)

Po Mini konsultacjach na nowe otwarcie otrzymujesz krótkie pisemne podsumowanie naszej rozmowy i checklistę rzeczy, które należy wdrożyć w studiu.

Ile to kosztuje?

Konsultacje na nowe otwarcie są dostępne w dwóch opcjach, w zależności od tego jakim budżetem dysponujesz i jak wiele jesteś w stanie/ możesz zrobić samodzielnie.

Dwa różne pakiety konsultacji na nowe otwarcie, sprawdź który jest dla Ciebie?

Standardowo są dostępne dwie opcje:

Mini konsultacje na nowe otwarcie

Konsultacje trwające do 120 minut w cenie 945 zł brutto (zawiera podatek VAT w wysokości 23%); podczas których odpowiadam na Twoje pytania związane z założeniem studia, przeprowadzam Cię przez autorski program elementów o których warto pamiętać, dostarczam checklistę rzeczy, które należy wdrożyć w studiu.

Po tych konsultacjach będziesz wiedzieć co trzeba zrobić, ale pozostanie Ci wdrożenie tych rozwiązań.

Konsultacje na nowe otwarcie połączone z wdrożeniem niezbędnej dokumentacji w studiu

To usługa dla wymagających, zapewniająca pełne wsparcie prawne. Od wpisu do BDO, analizę umowy najmu, przez opracowanie struktury studia (optymalna forma działalności, zatrudnienia), przygotowanie regulaminu, odpowiednich zgód na zabieg, wdrożenie RODO czy umów o współpracy. Przykładowy cennik wdrożenia dokumentacji znajdziesz tutaj:

Ta usługa jest wyceniana indywidualnie ze względu na swój zakres, który może być różny w zależności od tego czy otwieramy jednoosobowe studiu czy od razu mamy zamiar np. podnajmować stanowiska czy zatrudniać ludzi.

W przypadku tej usługi umawiasz się na konsultacje do 60 minut w cenie 389 zł brutto (zawiera podatek VAT w wysokości 23%), w trakcie których omawiamy Twoje potrzeby związane z otwarciem studia. Po konsultacjach kancelaria przygotowuje dla Ciebie indywidualną ofertę, w przypadku jej zaakceptowania, cena pierwszych konsultacji zostanie odliczona od ceny wybranego pakietu.

Co składa się na cenę?

Podatki: VAT w wysokości 23%, podatek dochodowy w wysokości 19%, składka zdrowotna uzależniona od dochodu w wysokości 4,9%, koszty stałe jak ZUS, dostęp do dedykowanego oprogramowania, bieżące szkolenia, koszty podwykonawców, obsługi księgowej itd.

Łącznie same zobowiązania podatkowe to prawie 50 % ceny, a do tego należy doliczyć koszty stałe, których procent jest trudny do określenia ponieważ będzie różny w zależności od dochodu na który „się rozłoży”.