Nazywam się Ania Skuza i pomogę Ci zrozumieć prawo, ponieważ wierzę, że jego znajomość daje przewagę pozwalającą podjąć najlepsze decyzje.

Fajnie, że chcesz dowiedzieć się o mnie czegoś więcej.

Nazywam się Ania Skuza, jestem radcą prawnym i od 2013 roku wspieram przedsiębiorców w legalnym i bezpiecznym rozwoju biznesu. Jestem przekonana, że znajomość prawa pozwala podjąć lepsze decyzje, a w rezultacie osiągać wyznaczone cele w prowadzonym biznesie - bez niespodzianek, które można było przewidzieć.

Prawo dotyczy każdego z nas, bez względu na to czy jesteś właścicielem studia tatuażu, salonu fryzjerskiego czy kosmetycznego, artystą, pracownikiem takiego miejsca czy klientem - prawo warto znać i mieć po swojej stronie. Znajomość prawa pozwala świadomie podjąć albo wykluczyć ryzyko. Jeżeli znasz potencjalne skutki swoich działań, daje Ci to możliwość kontroli sytuacji. Wiesz też czego możesz wymagać od innych (jako szef, pracownik czy klient) i na co się zgadzać, a na co nie.

Kiedyś przeczytałam, że brak decyzji to też decyzja, niestety niekoniecznie działająca na Twoją korzyść. W wielu studiach i salonach które znam, prawo nie jest wdrożone. Właściciel podjął decyzję, że w miejscu, które buduje, prawo nie obowiązuje. Niestety takie podejście działa tylko tak długo, jak ktoś nie powie sprawdzam – a prędzej czy później powie.

Chciałabym, żebyś się nie bał tego momentu i był na niego gotowy. Poprzez tego bloga chciałabym Ci dać odpowiednie narzędzie, jakim jest wiedza prawna. Jeśli jesteś gotowy, podejmij decyzję o zainwestowaniu w kapitał jakim jest wiedza i odwiedzaj tego bloga regularnie.

Dlaczego blog dla tatuażystów i branży beauty?

Kilka miesięcy temu w trakcie dziarania usłyszałam o szeregu problemów z którymi mierzy się tatuażysta i „braku” uregulowań prawnych. Lubię słuchać, a największą satysfakcję przynosi mi rozwiązywanie problemów prawnych, więc w następnych tygodniach weryfikowałam.

Okazało się, że uregulowania są – ale rzeczywiście szczątkowe, porozrzucane po wielu ustawach, których zebranie i interpretacja wymaga zaangażowania prawnika i doświadczenia w wielu dziedzinach prawa.

Dotychczas nie było w Polsce bloga o prawie dla tatuażystów – a z moich doświadczeń wynika, że jest potrzeba jego istnienia. Przychodzę więc cała na biało i mam zamiar realnie pomóc w budowaniu wiarygodnego i bezpiecznego biznesu, w którym żaden zapis umowy czy kontrola nie będzie zaskoczeniem.

Na tym blogu będę w sposób prosty i dostępny pisać o tym, co w sposób bezpośredni dotyczy Ciebie i Twojego biznesu. Pomysł jest taki, że ja daję dużo wartościowych treści, a Ty czytasz i wykorzystujesz je do bezpiecznego rozwoju swojego biznesu.

Możliwe, że masz przekonanie, że prawo:

  • nie jest zbyt ciekawe
  • jest trudne
  • nie ma w nim miejsca na kreatywność (zdradzę Ci, że kreatywni prawnicy, tak jak i kreatywni tatuażyści są najbardziej poszukiwani)

Moim zdaniem do sprawy można podejść na dwa sposoby. Pierwszy to wyparcie ze świadomości faktu, że prawo obowiązuje wszystkich i zamknięcie się w sformułowaniu „mnie to nie dotyczy” (ale tu jesteś, więc chyba to nie Twoje podejście).

Deal?

Mam nadzieję, że wskakujesz na pokład.

Drugi to wyjście z założenia, że nawet jeśli teraz nie wydaje Ci się to hiper interesujące, to wiesz, że tego potrzebujesz. Chcesz budować swój biznes odpowiedzialnie.

Chciałabym, żeby każdy tatuażysta mógł w pełni skupić się na procesie twórczym i dziaraniu, wiedząc, że prawnie ma wszystko ogarnięte przy minimalnym, ale regularnym zaangażowaniu w poszerzaniu swojej wiedzy prawnej.

Obiecuję, że nie zrobię z Ciebie prawnika, ale pomogę zrozumieć Ci Twój kontekst prawny i podejmować bardziej świadome decyzje biznesowe.

Jeśli natomiast potrzebujesz pomocy prawnej, sprawdź czy mogę Ci pomóc zaglądając do zakładki oferta lub pisząc maila na kontakt@prawotuszu.pl

W Stanach mamy zjawisko social proof. Ja nie mam fajnych fotek ze znanymi ludźmi, ale to, czym mogę się pochwalić to całkiem niezłe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i pasja do tego co robię.

Dla zainteresowanych poniżej:

Jestem absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, w ramach stypendium Erasmus Mundus studiowałam prawo i ekonomię na Internacional Universitat de Catalunya w Barcelonie.

Ukończyłam również:

Szkołę Prawa Amerykańskiego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego we współpracy z Loyola University New Orleans, The University of Arkansas at Little Rock, The University of Toledo;

Szkołę Prawa Hiszpańskiego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z uniwersytetami w Granadzie i Alicante;

Szkołę Prawa Słowackiego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Instytutem Państwa i Prawa Słowackiej Akademii Nauk.

W latach 2017-2018 uczestniczyłam w Akademii Spółek Kapitałowych przy Instytucie Allerhanda w Krakowie, a w 2019 roku ukończyłam szereg szkoleń z zakresu prawa upadłościowego i naprawczego.

Doświadczenie zawodowe zdobywam nieustannie od roku 2013. Pracowałam w krakowskich kancelariach i jako in - house lawyer, a teraz prowadzę swoją własną kancelarię radcy prawnego.