Czym są konsultacje prawne?

Konsultacje to usługa podczas której możesz skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika i jego wiedzy aby rozwiązać swój problem prawny lub rozwiać wątpliwości, które masz po zapoznaniu się ze sprzecznymi informacjami znalezionymi w sieci.

Konsultacje są dedykowane dla branży tattoo i beauty. W tych obszarach prawa są przeprowadzane.

Konsultacje, co do zasady, dotyczą pojedynczych wątpliwości, w przypadku planowania dużych zmian jak: założenie studia tatuażu czy audyt studia tatuażu, można skorzystać z dedykowanych pakietów usług: Konsultacje na nowe otwarcie Audyt prawny studia

Konsultacje prawne mogą dotyczyć tematów związanych z: prowadzeniem studia, zatrudnieniem, BDO, RODO, kontrolami Sanepidu i innych organów, zawieranymi umowami, prawem autorskim, możliwością uzyskania niższego VAT dla studia tatuażu (WIS), strukturą zatrudnienia w studiu, zabezpieczenia interesów studia – jak również wielu innych tematów prawnych, które nie sposób tu wymienić. W razie wątpliwości napisz na kontakt@prawotuszu.pl .

Ta usługa jest dla Ciebie, jeśli:

Potrzebujesz pomocy specjalisty, który zna i rozumie Twoją branżę przez co może szybko i skutecznie Ci pomóc

Cenisz swój czas i pieniądze, które zarabiasz w swojej najwyższej stawce godzinowej (czyli wykonując swoją profesje)

Jesteś świadomy/świadoma swoich talentów. Tematy ważne, na których się nie znasz i których nie chcesz kompleksowo zgłębiać, zlecasz specjalistom żeby móc szybko wdrożyć rozwiązanie

Chcesz działać bezpiecznie i legalnie

Nie znalazłeś/znalazłaś rozwiązania swojego problemu w Internecie albo rezultaty wykluczają się, a taki stan rzeczy nie jest dla Ciebie satysfakcjonujący

Ta usługa nie jest dla Ciebie, jeśli:

Potrzebujesz analizy dokumentów w studiu, chcesz założyć studio tatuażu, zlecić przygotowanie umowy – do tego kancelaria posiada dedykowaną ofertę

Swoje problemy lubisz rozwiązywać samodzielnie, nawet jeśli musisz na to poświecić wiele godzin, a efekt poświęconej pracy nie jest pewien

Jeszcze nie doceniasz wartości profesjonalnej wiedzy, wystarczą Ci odpowiedzi przypadkowych osób uzyskane pod postem na Facebooku albo forum, którym „coś” się wydaje, chociaż nie mają odpowiedniego wykształcenia ani kompetencji by być autorytetem w danej dziedzinie

Lubisz niepewność albo świadomie godzisz się z ryzykiem, ponieważ uważasz, że jest mało prawdopodobne, Ciebie ominie i „jakoś to będzie”

Jak wygląda współpraca?

Opisujesz swój problem i wysyłasz e-mail na adres: kontakt@prawotuszu.pl

Kancelaria ustala czy jest to temat na konsultacje czy inną dedykowaną usługę prawną, jeśli jest to temat na konsultacje ustalamy termin ich przeprowadzenia.

Potwierdzeniem rezerwacji terminu konsultacji jest opłacenie prze Klienta wystawionej wcześniej FV.

Przed konsultacjami przygotowuję się do odpowiedzi na zadane wcześniej pytania (wszystkie konsultacje prawne są przeprowadzane osobiście przez r. pr. Anię Skuzę)

Konsultacje dotyczą obszaru prawa, który został wcześniej ustalony pomiędzy stronami, w obrębie danego obszaru tłumaczę zagadnienie prawne i odpowiadam na dodatkowe pytania.

Konsultacje nie służą do tego żeby „przy okazji„ pytać o tematy prawne niezwiązany z ustalonymi konsultacjami

Kancelaria posiada swoje określone specjalizacje plus dodatkowo przygotowuje się do każdych konsultacji m.in. poprzez analizę stanu faktycznego i aktualnego stanu prawnego, wszystko po to by móc świadczyć usługę na wysokim poziomie, która realnie będzie rozwiązywać Twoje problemy.

Ile to kosztuje?

Konsultacje są wyceniane ze względu na czas niezbędny do ich przeprowadzenia.

Standardowo są dostępne dwie opcje:

Konsultacje do 30 minut w cenie 295 zł brutto (zawiera podatek VAT w wysokości 23%);

Konsultacje do 60 minut w cenie 389 zł brutto (zawiera VAT podatek w wysokości 23%);

Sprawy, które wymagają większej ilości czasu są wyceniane indywidualnie i rozliczane projektowo, według jasnych, wcześniej określonych zasad współpracy.

Co składa się na cenę?

Podatki: VAT w wysokości 23%, podatek dochodowy w wysokości 19%, składka zdrowotna uzależniona od dochodu w wysokości 4,9%, koszty stałe jak ZUS, dostęp do dedykowanego oprogramowania, bieżące szkolenia, koszty podwykonawców, obsługi księgowej itd.

Łącznie same zobowiązania podatkowe to prawie 50 % ceny, a do tego należy doliczyć koszty stałe, których procent jest trudny do określenia ponieważ będzie różny w zależności od dochodu na który „się rozłoży”. Krótko mówiąc, legalna i transparentna działalność ma swoją cenę.